2.Kolo

zápas č. 7 - HC 2009 Nýrsko : HC Kinetic 7:1 (1:1, 4:0, 2:0)

Začátek utkání byl ze strany HC 2009 Nýrsko velice vlažný, někteří hráči jako by ještě byli v šatně a to doslova. Úvodního nástupu před utkáním se zúčastnilo pouhých 6 hráčů do pole, ostatní v klidu dokončovali oblíbený "převlíkací rituál".

Po několika oťukávácích střelách se jako první prosadili hráči Nýrska - Kajínek si vyměnil puk s Vlasákem a bylo to 1:0. Hosté se ale navzdali , i nadále dobře bruslili , předváděli pohledné kombinace a odměnou jim byl vyrovnávací gól na 1:1 krátce před koncem první třetiny.
   V úvodu druhé třetiny byli nadále aktivnější hosté, nicméně brankář HC2009 Nýrsko Valenta s přehledem všechny šance kryl a opět dokazoval svoje kvality. Poté již převzali iniciativu hráči Nýrska. Začali lépe kombinovat, vytvářeli si mnoho šancí a odměnou jim byly 4 branky vstřelené do konce druhé třetiny.

Ve třetí třetině již hráči HC Kinetic odpadli zejména fyzicky a hráči Nýrska pravidelně navyšovali svůj náskok až na konečných 7:1. Gólově se konečně po delší pauze prosadila i podřimující superstar domácích Míšek, další střelci přidali po dvou brankách - Kajínek, Vlasák a Dyk.
   Nejlepší hráči utkání: 1.Vlasák, 2.Valenta, 3.Kajínek

• třetiny: 1:1,4:0,2:0
  • vyloučení:6:5
  • góly: Vlasák 2+2,Dyk 2+1,Kajínek 2+1,Míšek 1+0,Zdichynec 0+1,Korschinský 0+1,Novotný 0+1 - Turner V. 1+0,Heřman V. 0+1

• zápas č. 6 - HC 2009 Nýrsko : HC Tango 4:4

komentář k utkání - Do zápasu jsme nastoupili s cílem porazit soupeře, který je momentálně na posledním místě tabulky, větším rozdílem, a tím si vylepšit naší druhou pozici v tabulce. Již od prvních minut nám však soupeř dal najevo, že zápas rozhodně nevzdají. V zápase vedli již ve třetí třetině zásluhou nejlepšího útočníka HC Tanga - Burcala 1:4 a zdálo se, že zápas je již rozhodnutý a v lize tak padne další překvapení. My jsme však ke konci zápasu zbraně nesložili a dokázali tak soupeřovo vedení o 3 branky smáznout na konečnou remizu 4:4.

třetiny : 1:1, 0:2, 3:1
    tresty: 1:5
    goly + nahrávky : Kajínek 2+0, Korschinský 1+0, Štefl 1+0, Mazánek 0+1, Vlasák 0+1, Míšek 0+1, Bošek 0+1 - Burcal 4+0,Hradecký 0+2,

zápas č. 5 - HC 2009 Nýrsko : HC Auto Kempf  1:3

komentář k utkání - K  tomuto zápasu jsme se sešli v plné síle, tj. hráli jsme na 3. útočné lajny. Začátek zápasu byl velice opatrný jak ze strany domácích, tak i hostí. Brankové příležitosti se byly k vidění velice zřídka. Avšak již od začátku měl náš tým o něco méně navrch, ovšem buď se nám nepodařilo akci dotáhnout do finální fáze, nebo naše šance končili na výborně chytajícím golmanovi hostů. První branka utkání padla bohužel do naší sítě, kdy jsme nedokázali uhlídat úplně volného dorážejícího hráče hostů - golman Vali ( kterého jako vždy musíme pochválit za další vynikající výkon) byl bohužel na tuto dorážku krátký. Poté přišla série vylučování hostujících hráčů, kteří v tomto zápase hráli opravdu tvrdě a ve většině případů za hranicí pravidel, a nám se tak vytvořila dlouhá přesilová hra v počtu 5:3, při které jsme soupeře zatlačili do obraného pásma a přestože jsmě meli hormadu brankových příležitostí, chybělo kousek štěstí,aby nám to do té branky prošlo. Bohužel jsme z přesilových her nevytěžili,i přes mnoho šancí, vpodstatě nic. To ovšem neplatilo v druhé třetině, kdy po vyhraném buly v útočném pásmu , se dostal kotouč na hokejku našeho kapitána Dykouše, který přízemní střelou trefil mezeru mezi betony hostujícího golmana a tím vyrovnal na 1:1.
Poté hra měla stále stejný průběh - náš tým nesutále tlačil na hostující branku s cílem rozhodnout tento zápas ve svůj prospěch a hosté hrozili pouze z brejkových příležitostí. Vytvořili jsme si opět spoustu gólových šancí ale jako prostě v dnešním zápase nám to štěstí přáno nebylo. Nakonec ke konci utkání při naší přesilové hře se prokličkoval hostující obránce přes celé hřiště k naší brance, kde si poradil i s poslední překážkou Valim, a hosté šli znovu v tomto utkání do vedení. V poslední minutě jsme se pokusili o další power play, a znovu to dopadlo jako při prvním zápase - hosté střelou do prázdné branky pečetili vítěztví svého týmu v poměru 3:1.

třetiny : 0:0, 1:1, 0:2
tresty:
goly + nahrávky : Dyk 1+0, Novotný 0+1

1.Kolo

zápas č. 4 - HC 2009 Nýrsko : HC Fans + Malá Víska 8:0

komentář k utkání - K dnešnímu utkání se náš tým dostavil v prořídlé sestavě (bylo to způsobeno zejména narychlo upravenou změnou hracího dnu) a proto byly vytvořeny pouze 2 úderné formace. Do prvního útoku se tak k dvojici Bošek,Míšek posunul ostrostřelec Dykouš, kterému toto posunutí přineslo ovace - soupeři nasázel hattrick.
Již od první třetiny bylo nasazeno velice rychlé tempo zápasu, k vidění bylo mnoho povedných akcí na obou stranách, ovšem gólově se prosadil pouze náš tým, který tuto třetinu vyhrál zaslouženě 2:0.
Druhá třetina byla obdobou té první. Náš tým neúnavně kombinoval a tlačil se do soupeřova pásma s cílem navýšit náskok, a dobře rozehraný zápas tak rozhodnout v náš prospěch. Soupeř se dostával do šancí po našich chybách, kdy jsme zbytečně ztráceli puky při kombinacích v útočném pásmu - ty však většinou končili na skvěle chytajícím golmanovi Valentovi, který znovu ukázal, že patří k nejlepším brankářům této ligy. V druhé třetině jsme navýšili svůj náskok o jeden gól na 3:0.
Do třetí třetiny náš tým šel s cílem udržet čisté konto na naší straně (a to už jen pro našeho vynikajícího golmana, který si to opravdu zasloužil) a popřípadě náskok navýšit. Třetina se nám vyvedla nadočekávání velice dobře, kdy jsme brzy šli do vedení o další rychlé 3 góly a tento náskok našemu týmu již dodal klidný impuls k dohrání vítězného zápasu. Pokusy hostujícího týmu o upravení skore končily na našich obráncích, popř, na golmanovi. V posledních dvou minutách po rychlých a přesných kombinacích náš tým přidal další dvě branky. Zejména poslední gólová akce byla jak z učebnice : 24 sekund před koncem zápasu, kdy se po vstřelení 7. gólu na buly postavil centr 1. lajny Bošek a po vyhraném vhazování vyslal po nacvičené kombinaci do brejku Míška, který zatáhnul puk při levé straně mantinelu a nahrál zpět na střed, kde díky velice dobré práce druhého křídla Dykouše, který na sebe navázal bránícího hráče, se dostal kotouč na nikým nehlídaného Boška, který nechytatelnou jedovkou poslal puk nad golmanovu vyrážečku k levé tyči branky.
Náš tým tak zaslouženě vyhrál dnešní zápas s týmem HC Fans+Malá Víska 8:0, a potvrzuje aktuální výbornou formu. Golman Valenta tak v letošní sezoně vychytal svou první nulu a suveréně kraluje v tabulce brankářů - během 4 zápasů ho soupeři dokázali překonat pouze 6krát a drží si skvělý průměr 1,5 golu/zápas.

• třetiny:2:0,1:0,5:0
  • tresty: 2:5
  • góly + asistence: - Dyk 3+0,Bošek 2+1,Kajínek 1+2,Tomaka1+0,Vlasák 1+0,Míšek 0+3,Novotný 0+1

zápas č. 3 -  HC 2009 Nýrsko : HC Kinetic   6:1

komentář k utkání (převzato ze stránek Š.L.A.H.) - První a třetí třetinu ovládlo HC 2009 NÝRSKO.Čestný gól HC KINETIC střelil nejtrestanější hráč utkání Belfín.Kajínek z HC 2009 NÝRSKO  si nese do soutěže o nejproduktivnějšího hráče tři body.Teplé šály v barvách HC KINETIC na hrudi fanoušků nemohl nikdo přehlédnout.Před stadion bylo slyšet neúnavné fandění fanoušků HC 2009 NÝRSKO.

• třetiny:0:2,1:2,0:2
  • tresty:7:7
  • góly:Belfín 1+0,Hladík 0+1, - Kajínek 2+1,Dyk 1+1,Novotný 1+1,Zdychinec 1+0,Korschinskhý 1+0,Tomaka 0+1,Bošek 0+1

• zápas č. 2 -  HC 2009 Nýrsko : HC Tango